Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama terimi, uzun akademik açıklamalara ihtiyaç duymayacak kadar açık ve net bir tanımdır: Dijital kanalları kullanan verimli bir pazarlama yöntemi. Bu kanalların önde gelenleri ise; internet, sosyal medya ve mobil platformlardır.

Pazarlamanın temel prensipleri halen uygulanıyor ve geçerliliğini koruyor. Ancak bir yandan da, geleneksel pazarlamanın üretim ve hizmeti baz alan anlayışını geride bırakan yeni bir anlayış yaratılıyor, müşteri deneyimini artırmak ve interaktif markalar inşa etmek için çalışılıyor. Günümüzde dijital pazarlama, tüketici davranışına benzersiz yaklaşımı ile yalnızca yeni bir pazarlama trendi olmanın çok ötesinde.

Yapılan son araştırmalara göre Türkiye’nin toplam nüfusunun %50’si aktif olarak internet kullanıcısı ve güncel satış teknikleri değişkenlik gösteriyor. E-ticaret ve mobil pazarlama güncel olarak tüketiciler tarafından kullanılmakta. Sosyal Medya’da bilinirliğini artıran marka sahibi ise, internet ve alternatif seçenekleri kullanarak ürünlerinin satışını gerçekleştirebiliyor. Dijital pazarlama, geleneksel pazarlama yöntemlerini temel alarak geliştiriyor; güncel ve interaktif dünyaya uyumlu hale getiriyor.

Artık dijital pazarlama için bütçe ayırmayan büyük ve orta düzeydeki firmaların, satış konusunda rekabette pazardaki rakiplerinden geriye düşecekleri yönünde bir öngörü var. Dijital pazarlama ile birden fazla dijital kanalda kendinizi gösterip, markanızı tanıtarak satış potansiyelinizi artırabilir, müşteriyle olan bağlarınızı sistematik bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Digital Pazarlamada en kilit rol doğu hedef kitle seçimidir. Doğru hedef kitleye ulaşmak içinde analizler yapılmalı, doğru kitle belirlenmeli ve o yöne odaklanmalıyız. Ela-Web olarak doğru analiz yöntemlerimiz ile kısa sürede başarıyı sağlayabiliyoruz.

Digital Pazarlama Olarak;

  • Adwords
  • Sosyal Medya Reklamları
  • Sosyal Medya Hesapları Yönetimi ve Danışmanlığı
  • Digital Reklam Danışmanlığı

Digital Pazarlama sadece bir reklam aracı değildir. Sosyal medya hesaplarıda bir digital pazarlama yöntemidir. Sosyal medya hesaplarınızdan uygun ve ilgi çekici içerikler ile hedef kitlenizin ilgisini çoğaltabilirsiniz. Bu yöntemler ile uzun vadeli başarımlar kazanabilirsiniz.

Sizde Digital dünyadaki etkinliğinizi arttırmak isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.